امیدها به دوحه می روند

850905Omid_1.jpgبا تلاش های صورت گرفته از سوی سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال، کنفدراسیون فوتبال آسیا موافقت خود را با حضور تیم امید ایران در رقابت های آسیایی دوحه اعلام کرد.

با گذشت 4 روز از اعلام حکم تعلیق فوتبال ایران از فعالیت در عرصه های بین المللی، مسئولان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال توانستند با جلب نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا جواز حضور تیم فوتبال امید ایران را در بازیهای آسیایی دوحه را به دست آورند.

در همین ارتباط يك مقام مسئول در فدراسيون فوتبال كشورمان از توافق با فيفا براي رفع تعليق فوتبال ايران از فعاليت ‌هاي بين‌المللي خبر داد.

اين مقام مطلع گفت: " از چند روز پيش رايزني ‌هاي مستقيم و فشرده‌ اي با سپ بلاتر، رييس فيفا انجام شده است كه در نهايت ساعتي پيش رييس فدراسيون جهاني فوتبال موافقت كرد تا تيم اميد ايران در مسابقات آسيايي دوحه شركت كند. "

به گفته‌ اين مقام مطلع همچنين مقرر شده است تا ساير خواسته‌ هاي فيفا مبني بر اصلاح اساسنامه فدراسيون فوتبال نيز ظرف يك ماه آينده نهايي شود و كليه‌ درخواست‌ هاي فيفا مورد توجه قرار گيرد.

فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) بر اساس آنچه كه آن را عدم مطابقت اساسنامه‌ فدراسيون فوتبال با مقررات بين‌ المللي فوتبال و دخالت ‌هاي دولتي در امور فوتبال ايران خوانده بود، روز پنجشنبه فوتبال ايران را از فعاليت‌ هاي بين ‌المللي محروم و اعلام كرد كه اين حكم تا زمان برآورده شدن خواسته‌ هاي فيفا پا بر جا خواهد بود.

/ 0 نظر / 6 بازدید