ايران محروم شد

ایران از فعالیت های بین المللی محروم شد

7523_big.jpg

بنا بر تصمیم دیروز( 22 نوامبر 2006 – اول آذر 1385) کمیته اضطراری فیفا که متشکل از رئیس فیفا و یک نماینده از هر شش کنفدراسیون است فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران بدلیل دخالت دولت در امور فوتبال که بر خلاف ماده 17 اساسنامه فیفاست از تمام فعالیت های بین المللی محروم شد.

کمیته اضطراری فیفا پس از اینکه تشخیص داد وضعیت فدراسیون فوتبال با موضوع استقلال فدراسیون های عضو در اساسنامه فیفا مغایر است چنین تصمیمی گرفت. طبق اساسنامه فیفا فدراسیون ها باید خارج و مستقل از مسیر تصمیم سازی دولت ها ی کشورشان در تغییر مدیریت فدراسیون باشند .

به علاوه کمیته اضطراری فیفا این مسیر را برای ادامه راه به تصویب رساند:

• تشکیل کمیته ساماندهی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران که ترکیبی از نفرات مستقل و مورد اعتماد فیفا و AFC خواهند بود. نفرات کمیته فوق را این دو نهاد تعیین خواهند کرد.

• تهیه اساسنامه جدید اصلاح شده بر اساس اساسنامه فیفا.

• برگزاری انتخابات جدید تحت نظر فیفا و AFC پس از تایید نهایی اساسنامه ای که در بالا به آن اشاره شد.

محمد بن همام رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو کمیته اضطرار فیفا در این باره گفت : "ما امیدوارم آنها – متولیان امور مربوطه در ایران - شرایط مطرح شده را بپذیرند ، نه تنها برای بهبود وضعیت فوتبال بلکه برای حضور تیم های فوتبال ایران در مسابقات مهم آسیایی".

در آگوست 2006 – مرداد 1385 فیفا و AFC به فدراسیون فوتبال ایران مهلت دادند تا تاریخ 15 نوامبر 2006 – 24 آبان 1385 محمد دادگان رئیس فدراسیون را دوباره به پست قبلی بازگرداند و اساسنامه اش را مطابق با اساسنامه فیفا کند. فیفا و AFC اعلام کرده بودند که مقام دادگان و اعضا هیئت مدیران او را همچنان به رسمیت می شناسند و آنها دارای مشروعیت ریاست و ادراه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی می دانند.

این مهلت از سوی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران رعایت نشد.

/ 0 نظر / 8 بازدید