فرانس فوتبال باز هم کاناوارو را برگزید

850925Cannavaro_1.jpgفابيو كاناوارو كاپيتان تيم ملي فوتبال ايتاليا كه به قهرماني در جام جهاني 2006 ‬رسيد، از سوي مجله فرانس فوتبال عنوان بهترين بازيكن سال جهان را به خود اختصاص داد.

مدافع تيم رئال مادريد اسپانيا سه هفته پيش نيز از سوي مجله فرانس فوتبال به عنوان بهترين بازيكن سال اروپا انتخاب شد و جايزه توپ طلايي را دريافت كرد.

كاناوارو جمعه شب با كسب 40 ‬درصد آراء خوانندگان مجله فرانس فوتبال با پيشي گرفتن از ساموئل اتوئو از بارسلونا و تيري آنري از آرسنال موفق به كسب اين جايزه شد.

بر اساس اين نظرسنجي رونالدينيو بهترين بازيكن سال گذشته جهان، در مكان چهارم قرار گرفت.

كاناوارو پس از انتخاب پائولو مالديني در سال 1994، ‬دومين مدافعي است كه در تاريخ 25 ‬ساله اهداي اين جايزه، اين عنوان را به خود اختصاص مي ‌دهد.

بنا بر اين گزارش، احتمال دارد با اعلام بهترين بازيكن سال جهان از سوي فدراسيون بين‌ المللي فوتبال ( فيفا ) در روز دوشنبه، با انتخاب مجدد كاناوارو، وي عناوين خود در سال جاري را به عدد سه برساند.

بر اساس نظرسنجي مجله فرانس فوتبال مارچلو ليپي سرمربي تيم ملي ايتاليا در جام جهاني ‪ 2006‬نيز جايزه بهترين مربي سال فوتبال را دريافت كرد.

همچنين تيم فوتبال بارسلونا هم كه به قهرماني در جام باشگاه ‌هاي اروپا و دومين عنوان قهرماني خود در ليگ اسپانيا رسيد، جايزه بهترين تيم سال را از آن خود ساخت.

ليونل مسي بازيكن آرژانتيني بارسلونا نيز به عنوان بهترين بازيكن جوان جهان انتخاب شد.

/ 0 نظر / 27 بازدید