سیموئز: تیم امید را طلایی می کنیم

850913Simoez_1.jpgسرمربي تيم ملي فوتبال اميد با اشاره به توانايي هاي تيم ايران تاکيد کرد: "اين تيم را براي کسب عنوان قهرماني بازي‌هاي آسيايي آماده مي‌كنم."

رنه سيموئز پس برتري 2 بر 1 ايران برابر هنگ کنگ در جمع خبرنگاران گفت: "آن ها که بازي تيم ايران را مي شناسند مي گويند که اين تيم سنتي بازي مي کند و هنگامي که پيروز مي شود مي گويند حريف ضعيف بوده است، اما اين تيم از ديدگاه من ضعيف نبود."

سيموئز گفت: "ما از روي حادثه گل اول را خورديم؛ اما در نيمه‌ دوم بسيار خوب بازي کرديم. نيمه دوم ديدار برابر هنگ کنگ بازي ايده آل من است و دوست دارم بازيکنانم به چنين هماهنگي دست يابند."

وي در پاسخ به اين سوال که اين ديدار تماشاگر پسند نبود، گفت: "من از خيلي چيزها راضي نيستم، فقط عملکرد تيم نيست. ما وقتي اين تيم را ساختيم با يک ساختار مختلف تمرين کرد. در ابتدا آندرانيک و شجاعي را در ارنج اصلي داشتيم، ولي حالا نيستند."

سيموئز راز موفقيت يک تيم را مانند يک فرمول شيميايي دانست که بايد به خوبي آن ها را با يکديگر ترکيب کرد و گفت: "واقعا براي رسيدن به اين مرحله ما رابطه خوبي را بين بازيکنان برقرار کرديم اما، برخي بازيکنان مانند اکبرپور و معدنچي نتوانستند بيايند و مجبور به تغيير شديم."

وي ادامه داد: "من از وظيفه خودم شانه خالي نکرده ام اما، بايد دوباره تيم را براي نتيجه گرفتن بسازم."

سيموئز تصريح کرد: "وقتي پا به قطر گذاشتيم به من مي گفتند كه آيا تيم شما آماده است؟ پاسخ مي دادم نه ! هميشه از اين که بازي هاي خود را با يک تيم ضعيف مانند مالديو آغاز کنيم نگران بودم؛ اما حالا خوشحالم که توانستيم تيم را همزمان با آغاز اين رقابت ها به تدريج بسازيم."

سرمربي تيم ملي اميد کشورمان دو قول را به خبرنگاران داد: "من پس از اين ديگر چيزي در مورد بازيکناني که به اين رقابت ها نيامده اند نخواهم گفت و به علاوه به شما قول خواهم داد که اين تيم را براي کسب قهرماني و مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي آماده كنم."

خبرنگاري پرسيد بهتر نبود مانند تيم هاي حاضر در اين رقابت ها از بازيکنان جوان تر استفاده مي‌کرديد؟ پاسخ داد: "در اين تيم ها چنين چيزي که شما مي گوييد نمي بينم. اين کشورها همه براي مدال طلا آمده اند. هدف من اين بود که تيم زير 23 ساله ها محک بخورد و قرار نبود تيم زير 21 ساله ها در اين رقابت ها حضور داشته باشد، اما من آن ها را نيز مورد آزمايش قرار دادم."

وي همچنين در تحليلي از آنچه در فوتبال مدرن دنيا مي گذرد، افزود: "امروزه ورزش فوتبال مردمي ترين ورزش ميان ملل مختلف است، چرا که هر تيمي مي تواند حريفش را شکست دهد."

سيموئز گفت: "شما در بسکتبال بايد در عرض ده دقيقه از خط عرضي عبور کنيد اما، در فوتبال مي تواني ده بازيکن را در يک خط نگه داريد و از فرصت براي گل زني استفاده کنيد.

در فوتبال هر چقدر که بخواهي مي تواني زمان را نگه داري، همين قضيه اين رشته ورزشي را زيبا کرده است. در فوتبال امروز تکنولوژي فوتبال سبب شده فاصله ميان کشورها با يکديگر بسيار کم شود."

/ 0 نظر / 6 بازدید