ماگات: كريمي قرباني بازي تهاجمي بايرن شده است!

ماگات خيال همه را راحت كرد.

Karimi_1.jpgحضور اندك علي كريمي، بازيكن ايراني بايرن مونيخ در بازي‌هاي اين فصل اين تيم باعث به راه افتادن شايعه‌هايي درباره فروش اين بازيكن در پايان فصل شده بود.

برخي منابع از جدايي كريمي در پايان نيم فصل بوندس ليگا و پايان سال جاري خبر داده بودند، اما فليكس ماگات سرمربي بايرن مونيخ در آخرين اظهارنظر خود اعلام كرد كه قرار نيست تركيب بايرن در زمستان تغيير كند: "ما به لحاظ بازيكن بسيار خوب هستيم و تنها بايد هماهنگي دفاع و حمله را نسبت به آنچه تاكنون نشان داده‌ايم بيشتر و بهتر كنيم."

بر اساس قوانين فيفا، تيم‌ها مي‌توانند در شروع زمستان در بازار نقل و انتقالات بازيكنان فعاليت كنند و به تقويت كادر تيمي خود بپردازند.

روزنامه Tagesspiegel در واكنش به اين اظهار نظر در مقاله‌اي به انتقاد از كادر بايرن پرداخت و نوشت: "بايرن ذخيره‌هاي قدرتمندي ندارد. در بازي جام باشگاه های اروپا برابر اسپورتينگ ليسبون روشن شد كه ماگات به علي كريمي و خوليودس سانتوس تنها براي زماني از بازي و نه تمام آن اطمينان دارد. بايرن بايد تقويت شود."

پايگاه اينترنتي OVb - online در گزارشي از شرايط بايرن به كريمي اشاره كرد و نوشت: "نيمكت بايرن به ندرت اين گونه ناشناس و غريبه بود. علي كريمي و خوليو دس سانتوس را همگان مي‌شناسند. البته در كنار اين دو بازيكن حاضر در جام جهاني و براي ايران و پاراگوئه، بازيكنان غريبه‌اي جاي گرفته بودند كه همگي از تيم زير 23 ساله‌هاي بايرن بودند."

ماگات درباره علت نيمكت نشيني كريمي گفت: "كريمي و دس سانتوس در حال حاضر تنها به دليل آن كه ما با سه مهاجم بازي مي‌كنيم، ناچار به نيمكت نشيني هستند. آن ها قرباني بازي هجومي ما شده‌اند."

البته قرار نگرفتن اين دو بازيكن تكنيكي در كادر بايرن در روزي كه فان بومل را به دليل آسيب ديدگي در تركيب نداشت شايد به نوعي بيانگر آن باشد كه اين دو بازيكن تكنيكي در برنامه‌هاي ماگات جايگاه ويژه‌اي ندارند.

/ 0 نظر / 9 بازدید