ريكارد به مصاف كاپلو،‌سرمربي سابقش مي رود

A0129533.jpgفارس -- در الكلاسيكوي بزرگ اسپانيا فرانك ريكارد به عنوان سرمربي تيم فوتبال بارسلونا در سانتياگو برنابئو به مصاف فابيو كاپلو،‌سرمربي سابقش خواهد رفت.

بدون شك امشب يكي از حساس‌ترين نبردهاي سنتي فوتبال جهان در سانتياگو برگزار خواهد شد چرا كه تيم‌هاي فوتبال رئال مادريد و بارسلونا مبايستي در ورزشگاه سانتياگوبرنابئو با يكديگر ديدار كنند.
علاوه بر توجه تمامي مردم اسپانيا، نگاه بسياري از مردم جهان از گيرنده‌هاي تلويزيوني به الكلاسيكو معطوف مي‌شود تا تكليف ديدار رفت دو تيم در لا ليگا را نظاره كنند.
80هزار تماشاگر حاضر در برنابئو و ميليون ها هودار از طريق‌هاي رسانه‌هاي صوتي و تصويري اين مسابقه را زير نظر خواهند گرفت و شاهد هنرنمايي ستاره‌هاي بزرگي چون رونالدينييو، روبرتو كارلوس، رود فان نيستلروي ، كارلوس پويول، رائول، ليونل مسي، فابيوكاناوارو، ليلين تورام ، جيان لوكا زامبورتا و بكهام و ... باشند و حضور چنين بازيكناني در زمين مسابقه براي براي سوق دادن علاقمندان به تماشاي الكلاسيكو كافي است.
نزديك به يك قرن از جدال مردان باسك و مارديدي‌ها مي‌گذرد و همه ساله اين نبرد در مستطيل به اوج مي‌رسد.
در الكلاسيكوهاي سال‌هاي گذشته دي استفانو، فرانس پوشكاش، كارلوسانيتلانا، هوگوسانچز، امليو بوتوروگوئنو، و زيدان براي رئال مادريد و ستاره‌هايي چون؛ لائوكوبالا، لوئيز سوآرز، يوهان كرايف، ديه‌گو آرماندو مارادونا، هريستواستويچكوف، رونالد كومان، ريوالدو و روماريو سال هاي براي آبي و اناري پوشان مردان كاتالان تلاش كردند و بر حرارت و حساسيت نبرد دو تيم اسپانيايي افزودند.
اولين الكلاسيكو در سال 1902 برگزار شدو در آن مسابقه بارسلونا با نتيجه 3 بر يك به پيروزي رسيد؛ اما اولين ديدار رسمي در مسابقات لاليگا در سال 1928 با نتيجه يك بر صفر به سود رئالي ها به پايان رسيد.
تاكنون تيم‌هاي رئال مادريد و بارسلونا 152 بار با يكديگر مصاف كرده‌اند كه در 65 مسابقه رئال مارديد و 58 مسابقه تيم بارسلونا با پيروزي ميادين را ترك كرده اند.
فصل گذشته بارسا در آخرين مسابقه و با درخشش رونالدينييو توانست كه با نتيجه 3 بر صفر رئال مادريد را در سانتياگو برنايئو شكست دهد و اين بار قوي‌هاي سپيد مادريد در انديشه گرفتن انتقام از رقيب ديرينه هستند.
حضور در اين ميدان بزرگ و از همه مهم‌تر گلزني در الكلاسيكو براي هر بازيكن افتخار بزرگي محسوب مي‌شود بنابراين در تمامي اين ديدارها هر بازيكني كه در ميدان حاضر مي‌شود، انگيزه و پتانسيل‌ بالايي دارد.
در صدو پنجاه و سومين مسابقه رقابت مربيان هر دو تيم در روي نيمكت ذخيره‌ها نيز اهميت ويژه‌اي خواهد داشت زيرا فرانك ريكارد سرمربي بارسلونا اين بار مقابل سرمربي سابق خود، فابيوكاپلو صف آرايي مي‌كند و به نوعي در انديشه برتري مقابل مر نامدار ايتاليايي و سرمربي سابقش است.
ريكارد از معدود مربياني است كه با اقتدار بارسلونا را در ورزشگاه برنابئو با پيروزي از زمين مسابقه خارج كرده و اين بار مي‌خواهد با درخشش ستاره‌هايش سومين پيروزي‌اش در خانه مادريدي‌ها را جشن بگيرند.
تا پايان هفته ششم بارسلونا با 16 امتياز صدرنشين و تيم رئال مادريد با 11 امتياز رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است ؛اما با وجود فاصله امتيازها دو تيم د جدول لا ليگا، اين بار الكلاسيكو در شرايط متعادلي برگزار مي‌شود و به نظر مي‌رسد كه هر دو تيم شرايط برابري براي رقابت دارند.
رئال مادريد در آخرين مسابقه با يك پيروزي 4 بر يك برابر استوا بخارست و بارسلونا با شكست يك بر صفر برابر چلسي تا حدودي معادلات را بر هم زده اند و پيش بيني نتيجه اين ديدار كار ساده اي نيست.
كاپلو راجع به اين مسابقه گفت: تمامي نفرات روحيه خوبي براي رويارويي با بارسلونها دارند و اميدوارم رئال مادريد 3 امتياز را به دست آورد.

ديدار تيم‌هاي فوتبال رئال مادريد و بارسلونا فردا شب ساعت 30/22 به وقت تهران در ورزشگاه سانتياگو برنابئو برگزار مي‌شود.

/ 0 نظر / 7 بازدید