آخرین امید هامبورگ و کیا در جام باشگاه های اروپا

850810Kia1_1.jpgشب دوم از دور برگشت بازی های مرحله گروهی جام باشگاه های اروپا امشب با برگزاری 8 دیدار دیگر پیگیری می شود. در میان تیم هایی که امشب بازی خواهند کرد، منچستر یونایتد و لیون در صورت پیروزی مقابل حریفان و کسب 3 امتیاز صعود خود را قطعی می نمایند.

گروه E

لیون صدرنشین مقتدر این گروه که پیش از این سه بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته است، امشب در فرانسه میزبان دینامو کیفی است که بدون امتیاز در قعر گروه جای دارد. لیون در صورت پیروزی در دیدار امشب که دور از دسترس هم نیست، صعود خود را به مرحله بعد قطعی خواهد کرد.

رئال مادرید 6 امتیازی امشب در برنابئو میزبان استوا بخارست رومانی است. این در حالی است که رئال دیدار رفت خود مقابل این تیم در رومانی را با یک پیروزی آسان و شیرین 4 بر یک به پایان برده است.

رئال در دو هفته اخیر در لالیگا به دو پیروزی روحیه بخش مقابل تیم های بارسلونا و جیمناستیک دست یافته است. تیم کاپلو که پس از شکست مقابل ختافه در آستانه بحران قرار داشت، اکنون احیا شده و از انگیزه بالایی برای کسب 3 امتیاز برخوردار است.

گروه F

منچستر یونایتد صدرنشین کنونی لیگ برتر انگلیس امشب در دانمارک مهمان کپنهاگن است. شاگردان آلکس فرگوسن برای راهیابی به دور بعد تنها به سه امتیاز نیاز دارند که احتمالا در بازی امشب آن را به دست خواهند آورد.

هر جند منچستر بدون 3 بازیکن اصلی و آماده خود یعنی گری نویل، رایان گیگز و لوئیس ساها با کپنهاگن روبرو می شود، اما با توجه به بی انگیزگی بازیکنان و ضعف دفاع میزبان پیروزی شیاطین سرخ دور از انتظار نیست.

علاوه بر این وین رونی مهاجم یونایتد که مدت ها قادر به گلزنی نبود، سر انجام در دیدار مقابل بولتون هت تریک کرد و سه گل او در این بازی به وی انگیزه ای بسیار بالا بخشیده است.

بنفیکای یک امتیازی که هنوز امیدوار به صعود است، امشب در پرتغال از سلتیک پذیرایی خواهد کرد. بنفیکا امیدوار است که با پیروزی در دیدار امشب بخت خود برای صعود را حفظ کند، اما در صورت شکست حذف این تیم قطعی خواهد بود و این سلتیک است که جمع امتیازات خود را به 9 رسانده و به مرحله بعد راه می یابد.

گروه G

زسکا مسکو که در دیدار رفت آرسنال را به زانو در آورد، اکنون در استادیوم امارات باید به مصاف توپچی ها برود. شاید کمتر کسی فکرش را می کرد زسکا در پایان بازی های دور رفت و در حضور تیم هایی چون آرسنال و پورتو و حتی هامبورگ صدرنشین شود.

اما زسکای مسکوی 7 امتیازی امشب کار سختی مقابل مردان آرسن ونگر دارد؛ چرا که آرسنال می خواهد هر طور شده با پیروزی در این دیدار بخت اول صعود از گروه خود باشد.

هامبورگ با حضور مهدی مهدوی کیا امشب میزبان پورتو خواهد بود. مردان توماس دال سه بازی گذشته خود در مرحله گروهی را با شکست پشت سر گذارده اند و دال با توجه به نتایج ضعیفی که در بوندسلیگا و جام باشگاه ها کسب کرده هدف انتقادات فراوانی قرار دارد. آنها برای زنده ماندن امیدهایشان راهی جز پیروزی در دیدار امشب و دو دیدار بعدی شان ندارند.

گروه H

میلان با نتایج ضعیفی که این روزها در سری A گرفته است، اکنون در آستانه یک بحران قرار دارد. روسونری امشب در سن سیرو میزبان اندرلخت بلژیک است و این در حالی است که در دیدار رفت خود مقابل حریف بلژیکی با یک گل پیروز شده است.

میلان در صورت پیروزی در این دیدار 10 امتیازی شده و با قطعی شدن صعودش به مرحله بعد نفس راحتی خواهد کشید.

تیم های آ. اک. آتن یونان و لیل فرانسه امشب در یونان دیگر دیدار این گروه را برگزار می کنند، در حالیکه لیل امیدوار است با پیروزی در دیدار امشب راه صعود خود را هموار سازد.

/ 0 نظر / 11 بازدید