عابدزاده: هواداران مرا به گریه انداختند

fotoايپنا -- دروازه ‌باني كه هيچگاه رشادت‌ هاي وي از ياد علاقمندان به فوتبال فراموش نخواهد شد و پس از گذشت سالها وداع كردن با فوتبال هنوز هم براي تماشاچيان استاديوم هاي ورزشي يك اسطوره به شمار مي ‌آيد.

آري احمدرضا عابدزاده يا همان عقاب آسيا روز جمعه ميهمان جايگاه ويژه استاديوم آزادي بود و جدال دو تيم پايتخت نشين پرسپوليس و استقلال در دربي 61 را نظاره ‌گر بود.

پس از پيروزي پرسپوليس مقابل استقلال دقايقي را با اين چهره دوست داشتي كه سابقه حضور در هر دو تيم را دارد، همكلام شدیم كه اهم آن را در ذيل مي‌ خوانيد:

* پس از گذشت 1326 روز ناكامي پرسپوليس توانست مقابل استقلال پيروز شود و دربي 61 پايتخت را فتح كند؟‌
- در مجموع بازي، پرسپوليس موقعيت‌ هاي بيشتري به دست آورده بود كه توانست 2 فرصت مسلم خود را تبديل به گل كند و 3 امتياز بازي را به دست آورد. استقلال هم بازي رواني را به نمايش گذاشت كه با بي دقتي بازيكنان خود دست خالي از اين ديدار خارج شد.


* در اين ديدار قلب عابدزاده براي پيروزي كدام تيم مي‌ تپيد و دوست داشت هواداران آن را خوشحال ببينند؟
- براي من فرقي نداشت كه پرسپوليس برنده ديدار باشد و يا استقلال، مهم اين بود تماشاچيان يك بازي جوانمردانه و بدور از حاشيه را تماشا كنند كه خوشبختانه اين مسئله تحقق پيدا كرد و بدون كوچكترين جنجالي بازي انجام شد.


* احمدرضا عابدزاده در اين ديدار محبوبيت ويژه ‌اي داشت و تماشاچيان دو تيم براي تشويق وي سنگ تمام گذاشتند؟
- در استاديوم آزادي اظهار لطف حاميان اصلي فوتبال باعث شد اشك در چشمانم حلقه بزند و گريه كنم، هواداران پرسپوليس و استقلال نشان دادند كه توجه به جايگاه پيشكسوت فوتبال در اولويت اهداف آنها قرار دارد.


* اما نيكبخت واحدي كه از استقلال به پرسپوليس آمده، مورد سرزنش هواداران تيم فصل گذشته اش قرار گرفت و با بدترين وضع بر عليه وي شعار سر دادند؟
- اين صحبت ‌ها در فوتبال دهه 60 و 70 اصلا جايگاهي نداشت و من، شاهرخ بياني، غلامرضا فتح ‌آبادي، رضا احدي، مجيد نامجو مطلق و سعيد عزيزيان براحتي از استقلال به پرسپوليس و بالعكس نقل مكان كرديم و بدون حاشيه ‌اي به فوتبال خود ادامه داديم، اما در حال حاضر تماشاچيان نمي توانند به سادگي ببينند بازيكني كه سال‌ هاي زيادي براي تيمشان بازي كرده، در دربي با پيراهن رقيب حاضر شود، بهتر بود نيكبخت‌ واحدي كه در اين بازي مورد خطاب تماشاچيان استقلال قرار گرفته بود، پيش از آغاز ديدار با دسته گل به استقبال آنها مي‌ رفت و جو را با خود همراه مي ‌كرد.


* از بحث دربي خارج شويم و به حذف تيم ملي جوانان از رقابت هاي آسيايي مي‌ پردازيم، آيا تيم زير 17 سال ايران شايستگي صعود را داشت؟
- شك نكنيد؛ اين تيم فقط از عدم برنامه ريزي فدراسيون گذشته ضربه خورد و با جابجايي نامجو مطلق و قاسم‌ پور و آمدن كادر جديد مربيان برزيلي همراه با زرينچه و مراغه ‌چيان بازيكنان دچار نوعي سردرگمي شدند كه همين مسائل در ديدار مقابل كره شمالي نمود پيدا كرد و در نهايت با توجه به پيروزي مقابل ژاپن با تفاضل گل كمتر از صعود بازمانديم.


*چه پيشنهادي براي بهبود وضعيت تيم هاي پايه ‌اي ايران داري؟
- مصطفوي كه يك مدير گرد و خاك خورده فوتبال است، به اين سادگي ها تيم ملي نوجوانان و جوانان را به حال خود رها نخواهد كرد و با يك برنامه ريزي دقيق مطمئن باشيد دوره بعدي رقابت ها جواز حضور در جام جهاني نوجوانان و جوانان را به دست خواهيم آورد.

/ 0 نظر / 5 بازدید