نکونام: نمی دانم چرا در دیدارهای خانگی بازی نمی کنم

fotoايپنا -- هافبك بلندقامت و شوت ‌زن تيم ملي كشورمان در شرايطي بازي كردن در لاليگا را تجربه مي ‌كند كه دست بر قضا مقابل رونالدينيو، ليونل مسي، دكو، كارلوس پويول، ساموئل اتوئو، رافائل ماركز، سانتياگو كانيزارس، ديويد ويا، فرناندو مورينتس و پابلو آيمار حاضر شده و جايگاه خود را در بين هافبك هاي قدرتمند اوساسونا تثبيت كرده است.

جواد نكونام پس از انجام چهار بازي مقابل بارسلونا، رئال ساراگوسا، سلتا ويگو و والنسيا به يك باره مقابل آتلتيك بيلبائو نيمكت‌نشين شد.

* اوساسونا در دو بازي اخير لاليگا تنها يك امتياز به دست آورده و ديگر آن روند صعود خود را دنبال نمي‌ كند؟
- قبول دارم؛ همان طوري كه اشاره كرديد مقابل دو تيم قدرت لاليگا به يك شكست و يك تساوي رسيديم و نتوانستيم انتظارات را برآورده كنيم. در ديدار مقابل والنسيا موقعيت هاي زيادي را از دست داديم، اما دربي حساس بين اوساسونا و آتلتيك بيلبائو هر دو تيم موقعيت هاي يكساني داشتند و تساوي عادلانه ‌ترين نتيجه بود.


* اما در ديدار هفته هشتم مقابل آتلتيك بيلبائو كه يك ديدار خانگي هم بود، به ميدان نرفتي و 90 دقيقه روي نيمكت ذخيره ‌ها نشسته بودي؟
- به هر صورت سيگاندا براساس نيازي كه دارد، از بازيكنان خود استفاده مي‌ كند و من هم چاره‌ اي به غير از تابعيت ندارم و بايد صبر پيشه كنم تا دليلي براي نيمكت ‌نشيني ‌ام وجود نداشته باشد.


* چرا فقط در بازي هاي خارج از خانه مثل ديدار مقابل تيم‌ هاي بارسلونا، سلتا ويگو، ساراگوسا و والنسيا به ميدان رفته ‌اي و سيگاندا در خانه از وجود تو استفاده‌ اي نمي‌ كند؟
- هنوز هم خودم علت عدم حضورم در بازي هاي خانگي اوساسونا را نمي‌ دانم و سيگاندا هيچ موقع در اين رابطه صحبتي به ميان نياورده است، ولي در مجموع تا اينجاي كار توانسته‌ ام با انجام 4 ديدار در لاليگا و يك ديدار در جام يوفا و جام باشگاه ها رضايت مربيان خود را به دست آورم.


* همين رقابت ‌هاي جام باشگاه هاي اروپا كه از آن صحبت كردي و اوساسونا شكست را مقابل ياران مهدي مهدوي‌ كيا پذيرفت و با برتري مقابل كايزراسپور به جام يوفا رسيد، زياد هم خوب نتيجه نگرفته و مقابل هيرنوين هلند بدون گل متوقف شد؟
- ما تنها يك ديدار انجام داده ‌ايم و با آن نمي‌ شود ارزيابي مناسبي از وضعيت اوساسونا در جام يوفا داشت؛ مطمئن باشيد به مرور شالوده تاكتيكي تيم شكل منسجم‌ تري را به خود مي‌ گيرد و از اين روند رهايي پيدا مي‌ كنيم.


* پنجشنبه شب بايد مقابل لن فرانسه دهمين ديدار خود را در جام يوفا برگزار كنيد: آيا كادر مربيان اوساسونا شناختي از اين تيم دارند؟
- قطع به يقين، فيلم بازي‌ هاي اين تيم در لوشامپيونا و جام يوفا را بازبيني خواهند كرد و ادامه تمرينات اوساسونا را برهمين اساس طراحي مي ‌كنند.


* با توجه به اينكه تجربه بازي در جام باشگاه هاي اروپا و جام يوفا را داراي سطح كمي و كيفي اين دو رقابت چه تفاوتي با يكديگر دارد؟
- آسمان تا زمين؛ زيرا كه در جام باشگاه هاي اروپا چهار تيم بالاي جدول ليگ هاي معتبر اروپايي حضور دارند و هيچ تيمي از پيش بازنده نيست و هر ديدار حكم يك فينال را دارد، در صورتي كه جام يوفا تيم هاي ناموفق جام باشگاه ها در آن شركت مي‌ كنند و بالطبع از كيفيت كار كاسته خواهد شد.


* گذشته از تمام اين صحبت‌ ها با انجام 8 ديدار در لاليگا و يك ديدار جام يوفا مهاجمين اوساسونا تنها 5 بار گلزني كرده ‌اند و اين نمي‌ تواند آمار خوبي به حساب بيايد؟
- متأسفانه بازيكنان خط مياني و حمله اوساسونا در طول يك ديدار بارها موقعيت گلزني پيدا مي‌ كنند كه با عدم دقت خود آنها را هدر مي‌ دهند و تيم نمي‌ تواند به گل هاي زيادي دست يابد، اما با گذشت زمان بازيكنان هماهنگ ‌تر مي‌ شوند و آمار گلزني اوساسونا بالاتر خواهد رفت.


* از وقتي كه جايگاه خود را براي بازي كردن در اوساسونا پيدا كردي، برخورد هواداران با تو چه تغييري يافته است؟
- در شهر پامبلونا كه تيم اوساسونا در آن به ميدان مي‌ رود، مردم اهميت زيادي براي فوتبال قائل هستند و همواره اخبار مربوط به باشگاه خود را پيگيري مي ‌كنند؛ رفته به رفته با آنها صميمي‌ تر مي ‌شوم و ارتباط برقرار مي‌ كنم.


* در هفته نهم لاليگا مقابل چه تيمي بازي داريد؟
- سه ويا كه اين تيم هم وضعيت مناسبي در لاليگا دارد و بازي سختي در پيش روي داريم.


* آيا براي ديدار مقابل كره جنوبي مي‌ تواني تيم ملي را همراهي كني؟
- همواره در خدمت تيم ملي كشورم بوده ‌ام و اگر برنامه ‌هايم هماهنگ شود، مشكلي براي آمدن به ايران نخواهم داشت.


* تورنمنتي كه قرار بود در دبي انجام شده تا اينجاي كار فقط امارات اعلام آمادگي كرده و مصطفوي دبيركل موقت فدراسيون فوتبال مدعي است كه حامي اصلي مسابقات بايد 200 هزار دلار به ايران بپردازد تا مقابل هامبورگ و بايرن مونيخ بازي كنند. به نظر تو آيا تيم ملي نبايد از اين فرصت استفاده كند و بدون هيچ اما و اگري مقابل اين تيم‌ ها به ميدان برود؟
- براي من شرايط تيم ملي فرقي ندارد و هر زماني كه به وجودم نيازي باشد، بازي خواهم كرد. 

/ 0 نظر / 7 بازدید